Селта надви Виляреал с 3:2 в интригуващ и драматичен двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Жълтата подводница" поведе в 12-та минута чрез Алберто Морено, но само пет по-късно гостите останаха с десет души на терена след изгонването на Санти Комесаня. Скоро след това Селта изравни чрез Яго Аспас от дузпа. До края на полувремето домакините оформиха пълния обрат чрез Йорген Странд Ларсен. Въпреки численото си предимство, Селта инкасира изравнителен гол от Гонсало Гедеш, но осем минути преди края на редовното време влезлият от пейката Анастасиос Дувикас донесе трите точки на тима от Виго.

Селта направи решителна крачка към спасението, като е вече на осем точки пред намиращия се под чертата Кадис, четири кръга преди края на сезона. Виляреал е девети с 45 пункта, на девет от шестия Реал Сосиедад.

В следващите си мачове "Жълтата подводница" посреща Севиля, а Селта гостува на Атлетико Мадрид.