Брентфорд удари Бърнли с 2:0 у дома в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига и постигна втора поредна победа в шампионата.

„Пчеличките“ се добраха до трите точки след два късни гола на Айвън Тоуни. Нападателят се разписа първо в 85-та минута след асистенция на Кристиан Ериксен. В 92-та минута Нейтан Колинс от „виненочервените“ бе изгонен с директен червен картон, а малко след това Тоуни от дузпа сложи точка на спора.

По този начин Брентфорд пое глътка въздух и вече има 30 точки в актива си, докато същевременно задълбочи проблемите на Бърнли. Играчите на Шон Дайш остават в зоната на изпадащите с 21 пункта, на точка от намиращия се над чертата Евертън, но с два мача повече от „карамелите“.

В следващите си мачове Бърнли приема шампиона Манчестър Сити, докато Брентфорд гостува на Лестър.