Любимият тим на поп-иконата Eд Шийрън Ипсуич докосва промоцията за Висшата лига, след като в отложен мач от Чемпиъншип надви Ковънтри с 2:1 като гост.

Така Трактористите дръпнаха с 3 точки пред Лийдс на Илия Груев, като имат 93 точки преди последния кръг от редовния сезон, в който се нуждаят от равенство срещу борещия се за оцеляване Хъдърсфийлд у дома,  за да се класират за елита.

Много е вероятно Лийдс да трябва да мине през плейофите, където съперник на отбора ще бъде някой измежду Норич, Уест Бромич или Хъл Сити в зависимост от резултатите.

Ипсуич поведе още в 8-ата минута, когато Кийфър Мур реализира след отличен пробив на Уес Бърнс и подаване отдясно.

Постепенно домакините се подобриха и в 64-ата минута Хаджи Райт изравни, след като бе намерен добре от Кейси Палмър.

Само 5 минути след това обаче, Милан ван Еуйк не успя да изчисти на далечната греда и Камерън Бърджис овладя, за да реализира ключовия втори гол и да донесе скъпоценния триумф.