Англия победи Нигерия с 2:1 в приятелска среща, играна на стадион "Уембли" в Лондон.

Футболистите на селекционера Гарет Саутгейт демонстрираха комбинативна игра и доминираха почти през цялото време. Точни за домакините бяха Гари Кейхил и Хари Кейн. Едно попадение за гостите отбеляза Алекс Иуоби.

Следващата контрола на англичаните ще бъде срещу Коста Рика в четвъртък (7 юни) от 22:00 часа българско време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Fz8CywaIkDg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна идеален начин за домакините, които откриха резултата още в 7-ата минута. Центрирана от корнер топка стигна до Гари Кейхил. Защитникът се извиси над всички и с глава прати топката неспасяемо във вратата - 1:0.

В 11-ата минута Рахим Стърлинг получи хубав пас от Деле Али. Нападателят използва техниката си и шутира обещаващо по диагонал към вратата. Топката обаче се отклони в крака от противников играч и излезе в корнер.

Две минути по-късно отново Стърлинг пое перфектен до сантиметри пас в наказателното поле и се опита да прехвърли вратаря Узохо. Топката обаче мина покрай десния страничен стълб.

В 19-ата минута Ашли Йънг се включи добре в наказателното поле, овладя хубав пас и шутира към вратата. Ударът му обаче беше блокиран от Трост-Еконг, който се хвърли геройски на шпагат.

В 36-ата минута Одион Игхало нахлу на слалом в наказателното поле и се опита да вкара в левия ъгъл. Вратарят Пикфорд обаче внимаваше и с лекота улови топката.

В 39-ата минута резултатът стана 2:0. Стърлинг отигра с къс пас към Хари Кейн, който отправи плътен изстрел по земя. Узохо не се намеси добре и топката мина зад голлинията. При този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част селекционерът Гернот Рор направи няколко смени, които дадоха резултат секунди по-късно. В 47-ата минута отскочила от гредата топка попадна в краката на Алекс Иуоби. Футболистът се възползва по максимален начин от възможността и прати кълбото във вратата - 2:1.

След гола Нигерия настъпи педала на газта и започна да поглежда по-често към противниковата врата. В 56-ата минута Виктор Моузес шутира от ръба на наказателното поле, но прати топката високо над напречната греда.

В 62-ата минута Ерик Дайър се включи точно навреме в наказателното поле и отправи хубав удар с глава към вратата от корнера, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

В следващите минути селекционерът Гарет Саутгейт също реши да направи няколко смени, а Рор почти изцяло замени титулярите си, което автоматично намали темпото на игра.

В 78-ата минута Дани Уелбек се втурна опасно към вратата, но защитникът Омеруо се намеси навреме и успя да отнеме топката от нападателя.

В 86-ата минута Маркъс Рашфорд засече центриране от страна на Фабиан Делф, но не успя да насочи удара си с глава в целта и топката премина високо над напречната греда.

Англия - Нигерия 2:1

Голмайстори: Гари Кейхил (7), Хари Кейн (39), Алекс Иуоби (47)

Англия: Пикфорд, Уокър, Стоунс, Кейхил, Трипиър, Дайър, Лингард (Лофтъс-Чийк 67'), Йънг (Роуз 67'), Али (Делф 82'), Стърлинг (Рашфорд 74'), Кейн (Уелбек 74')
Селекционер: Гарет Саутгейт

Нигерия: Узохо, Шеху (Ебуеи 46'), Трост-Еконг, Балогун (Омеруо 46'), Идову, Джоел Оби (Джон Огу 46'), Онази (Етебо 46'), Микел, Иуоби, Мозес (Муса 63'), Игхало (Ихеначо 77')
Селекционер: Гернот Рор