Атлетико Мадрид удари Борусия Дортмунд с 2:0 в двубой от група "А" на Шампионската лига, игран на стадион "Уанда Метрополитано".

Головете за домакините вкараха Саул в 33-ата минута и Антоан Гризман в 80-ата минута. "Жълто-черните" допускат първо поражение във всички турнири този сезон след 15 поредни мача без загуба.

Така момчетата на Диего Симеоне се реваншираха за тежкото поражение с 0:4 на германска земя отпреди две седмици и са на крачка от класиране за елиминациите. И двата отбора имат по 9 пункта, с пет повече от третия Брюж.

Двата отбора се хвърлиха смело още от самото начало, но имаха нужда от време, за да стигнат до първите си удари. Джейдън Санчо беше блокиран, а на отсрещната врата Роман Бюрки спаси удара на Кореа, след като малко по-рано Антоан Гризман се оказа в положение на засада при стрелбата си.

В средата на първото полувреме пред Кореа се откри нова възможност. Неговият първи опит беше блокиран и след това той отправи удар, който предизвика добро спасяване от Бюрки. Борусия не успяваше да създаде нищо смислено в предни позиции, като акция на Марко Ройс приключи пред очертанията на наказателното поле.

Интересното е, че след половин час игра вестфалци владееха топката в цели 69% от времето, но домакините изглеждаха много по-опасни. Логичното се случи в 33-ата минута, когато Саул Нигес откри резултата след подаване на Филипе Луиш и много хитро пропускане на Гризман.

Последваха неточни удари на Хименес и Партей, а Бюрки се намеси при шут на Луиш. Атлетико имаше претенции за дузпа, но реферът подмина ситуацията. Стражът на Борусия направи още две спасявания, като гостите изглеждаха в нокдаун преди паузата, но се разминаха с ново попадение във вратата си.

В началото на второто полувреме Борусия продължаваше да изпитва видими трудности с добре подредения си съперник. Родриго отправи неточен удар, а на отсрещната врата опитът на Хакими също не завърши с успех при един от редките опити на рурци.

Тъкмо беше изминал час игра, когато Кореа получи златен шанс да удвои след грешка на Бюрки, но прати кълбото във външната част та мрежата. Малко след това Дортмунд също създаде добра ситуация, но Герейро не успя да вкара отблизо с глава след подаване на Ройс.

Защитникът Мануел Аканджи отправи неточен удар за гостите, а четвърт час преди края инертният в този мач Пако Алкасер отстъпи мястото си на Марио Гьотце.

В 80-ата минута Атлетико успя да нанесе втори тежък удар на германците чрез Антоан Гризман. Световният шампион получи подаване от Партей и не остави шансове на Бюрки след бърза контраатака на своите. До края на се случи нищо интересно и домакините удържаха заслужената си победа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/je10XVUH0V0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MKMH1xzzaNc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Атлетико Мадрид - Борусия Дортмунд 2:0

1:0 Саул - 33'

2:0 Антоан Гризман - 80'

Атлетико Мадрид: Облак, Ернандес, Хименес (Монтеро - 46'), Луис, Хуанфран, Партей, Родриго, Кореа (Витоло - 81'), Саул, Гризман, Калинич (Желсон - 62')

Борусия Дортмунд: Бюрки, Топрак, Аканджи, Пишчек, Хакими, Витсел, Дилейни, Санчо (Ларсен - 79'), Ройс, Пулишич (Герейро - 59'), Алкасер (Гьотце - 75')