Третодивизионният Еркулес и Барселона завършиха 1:1 в първи 1/16-финален двубой за Купата на Испания, игран на стадион "Хосе Рико Перес".

Домакините изненадващо откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Майнс, който засече с гърди. Почти веднага след това обаче експерименталния състав на Барса стигна до изравняване, благодарение на далечния изстрел на дебютанта Карлес Аленя.

До края на срещата по-славният отбор контролираше играта, но не успя да сътвори пълен обрат. Интересното е, че цели петима младоци дебютираха за Барса тази вечер. Реваншът е на 21-и декември на стадион "Ноу Камп".

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/1XguHSuSlMo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Треньорът на каталунците Луис Енрике даде почивка на почти всичките си звезди и това даде отражение върху играта. Носителят на трофея действаше като най-обикновен средностатистически отбор и трудно стигаше до стрелкови позиции.

Малко преди да изминат десетина минути игра Пако Алкасер шутира по земя от пряк свободен удар, но вратарят на домакините се намеси. Последва много скучен период, в който "блаугранас" владееха играта, но не показваха идеи в завършващата фаза.

Гаспар обстрелва вратата на гостите, но Юмтити се намеси, а след това Борха Лопес отправи неточен удар с глава за Барса. Малко преди почивката Борха изпусна Рохас, но неговата стрелба също беше лишена от точност.

В началото на второто полувреме Гаспар стреля в близкия ъгъл от пряк свободен удар, но Силесен внимаваше. Не след дълго домакините поведоха чрез Давид Майнс, който засече с гърди на близката греда центриране по диагонала на Салинас.

Само шест минути по-късно 18-годишният Карлес Аленя изравни резултата с тупалка от 23 метра, реализирайки с фалцов удар в своя официален дебют за каталунския гигант.

Люка Дин стреля мощно отляво, но неточно, а четвърт час преди края на редовното време влезлият като резерва Андре Гомеш би точно, но в ръцете на вратаря. Смяната Кардона на два пъти пробва късмета си, но Буигес спаси. В добавеното време Барса беше близо до нов гол, но защитник на Еркулес изчисти в последния момент.

Еркулес - Барселона 1:1

1:0 Давид Майнс - 52'
1:1 Карлес Аленя - 58'

Еркулес: Буигес, Роман, Рохас, Далмау, Пеня, Инглес, Омгба, Гаспар (Миняно - 71'), Хуанма, Салинас (Чечо Флорес - 71'), Майнс (Берокал - 79')

Барселона: Силесен, Юмтити (Нили - 69'), Борха Лопес, Видал, Дин, Денис Суарес, Аленя (Кардона - 76'), Рафиня, Туран, Карбоней (Гомес - 69'), Алкасер