Вратарят на Барселона Марк-Андре тер Стеген може да се похвали с невиждано до момента постижение в испанския елит, пише вестник "Спорт".

Той стана първият футболист в историята на Ла Лига с 39 поредни мача без поражение. Както е известно, след успеха с 2:1 над Валенсия в събота, каталунците се превърнаха в първия отбор с 39 поредни мача без загуба в елита. Преди кръга те деляха рекорда с Реал Сосиедад от 1980 година.

Германският национал играе без почивка за "блаугранас" през кампанията в шампионата. Срещу "прилепите" той записа няколко важни спасявания и беше на път да спаси и изпълнената от Дани Парехо дузпа.

Тер Стеген вече има 2880 минути в Ла Лига този сезон, записвайки впечатляващите 18 "сухи мрежи". Попаденията във вратата му са едва 17.