Барселона ще остане в турнира за купата на Испания, след като испанската футболна федерация обяви, че е отхвърлила жалбата на Леванте.

Тимът от Валенсия претендираше, че каталунците са използвали играч, който няма право на участие заради наказание от натрупани картони. Претенцията е за първата среща между двата тима на 10 януари, когато Леванте победи с 2:1.

От федерацията обявиха, че наблюдателят на състезанието Кармен Перес е отхвърлил жалбата на Леванте срещу Барселона за защитника Чуми Брандарис, тъй като е пристигнала след 48-часовия срок.

Барселона спечели последните четири издания на турнира и вдигна трофея за рекорден 30 път. Футболистите на Ернесто Валверде спечелиха втория мач с 3:0 на стадион "Камп Ноу" и с общ резултат 4:2 продължават на 1/4-финалите.