Валенсия победи Барселона с 2:0 на своя "Местая" и нанесе първа загуба на новия треньор на каталунците Кике Сетиен начело на тима.

Първото попадение падна в 48-ата минута и бе автогол на Жорди Алба. В 77-ата минута Гомес удвои.

Преди почивката домакините можеха да се разпишат от дузпа, но Гомес пропусна наказателен удар в 12-ата минута.

Като цяло Барса не подобрява изобщо своето представяне при новия треньор и отборът има сериозни трудности да разгърне потенциала си при него поне в първите мачове.

След този двубой от 21-ия кръг Барса е лидер с актив от 43 точки, а Валенсия е на петото място с 34 точки.

Най-лошото след тази загуба е, че каталунците могат да сдадат лидерската си позиция, ако Реал си вземе мача. Двата тима са с равни точки - по 43.

Съвсем в реда на нещата срещата започна с по-активна игра за гостуващия отбор през първите минути.

Фрапантното обаче бе, че още при първата си по-опасна атака играчите на Валенсия стигнаха до дузпа, след като в 10-ата минута Пике фаулира Гая в наказателното поле и реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Гомес, но Тер Стеген успя да отрази неговия удар. Така домакините пропуснаха отличен шанс да поведат.

Броени минути след това отново германският страж трябваше да спасява вратата си, след като улови една топка на голлинията.

В 27-ата минута и Барса имаше добър шанс да открие, но ударът на Меси от фаул бе прекалено неточен.

Секунди след това обаче опасността се пренесе пред вратата на Барса и първо Макси нацели гредата, а след това Тер Стеген успя да избие силен удар на противников футболист.

В 37-ата минута Меси отново имаше шанс да направи нещо интересно чрез фаул, но този път ударът му бе точен. Но не успя да затрудни противниковия страж.

До самия край на полувремето нямаше попадения.

Второто полувреме започна отлично за домакините и те стигнаха до попадение след автогол на Алба в 48-ата минута.

В ситуацията при удар на Гомес топката се отби в бранителя на каталунците и влетя във вратата.

Десетина минути след това Меси излезе на добра стрелкова позиция, но в последния момент Габриел се хвърли в краката на аржентинеца и му попречи при удара.

В 60-ата минута след удар на Меси топката сякаш докосна страничната греда. Той стреля силно и коварно от диагонала, но попадение нямаше.

В 77-ата минута Гомес удвои след хубав удар малко след границата на наказателното поле.

Броени минути след това домакините стигнаха и до трети гол, но той бе отменен след намесата на VAR, а до края на самата среща нямаше повече попадения.

Валенсия - Барселона 2:0
1:0 Алба 48 автогол
2:0 Гомес 77

Валенсия: Доменек, Гарай, Габриел, Гая, Вас, Коклен, Кондогбия, Солер, Торес, Гамейро (59 - Родриго), Гомес (79 - Коста)

Барселона: Тер Стеген, Пике, Алба, Роберто, Умтити, Бускетс, Артур (56 - Видал), Де Йонг (85 - Ракитич), Меси, Гризман, Фати (85 - Коладо)