Баскетболните национали на България допуснаха второ поражение по пътя към Евробаскет 2017. В Ботевград "лъвовете" отстъпиха драматично със 78:83 пред фаворита в групата Словения.

Мачът започна много лошо за българския отбор, който натрупа изоставане от 13 точки още след първите 10 минути. През втората четвърт обаче играчите на треньора Любомир Минчев се активизираха и с добра игра намалиха изоставането си до едва 3 точки на почивката при 35:38.

Словения започна по-добре второто полувреме и излезе напред с 14 точки след серия от 12:1. В тези минути обаче се разигра Александър Везенков и в България отново се върна съвсем близо до съперника си.

В последните 10 минути играта вървеше кош за кош. Седем минути преди края българите дори поведоха с 1 точка при 65:64, но Горан Драгич върна бързо аванса на словенците след точно изпълнени наказателни удари.

Минута и 25 секунди преди края Везенков вкара тройка за България, за да намали изоставането на тима до 78:80, но в ответната атака Препелич реализира 3 точки за словенците, за да оформи крайния резултат.

За домакините " Александър Везенков бе най-резултатен с 22 точки, а Александър Янев вкара още 16. С 12 завърши Павлин Иванов. Звездата на Маями Хийт Горан Драгич отбеляза 20 точки за Словения, а Едо Мурич приключи с 19