Баскетболистите на Кливланд допуснаха нова сериозна загуба в НБА, след като отстъпиха със 101:123 при гостуването си на Ню Орлийнс и влошиха баланса си до 3-3.

Кавалиърс наваксаха изоставане от 15 точки в третата част, за да поведат за кратко, но след това домакините бързо си върнаха контрола и след 34:18 в последната част разбиха съперника, подобрявайки баланси си също до 3-3.

Антъни Дейвис се завърна за Пеликанс след контузия с 30 точки и 14 борби, ДеМаркъс Къзънс добави трипъл-дабъл от 29 точки, 12 борби и 19 асистенции, Джру Холидей реализира 29, а Етуън Мур добави още 24 за 7-ата поредна домакинска победа на Ню Орлийнс над Кливланд.

Тайрон Лу продължава да експериментира със стартовия си състав, а звездата ЛеБрон Джеймс, който вкара 18 точки, не е притеснен от ранните проблеми. „Всичко е наред. Сезонът е дълъг и е твърде рано да се правят генерални изводи. Имаме проблеми в защита, но съм сигурен, че ще се подобрим“ заяви Джеймс, като се оправда с липсата на контузените Дерик Роуз и Айзея Томас.

Останалите резултати: Маями – Бостън 90:96, Мемфис – Хюстън 103:89, Чикаго – Оклахома Сити 69:101, Далас – Филаделфия 110:112, Юта – ЛА Лейкърс 96:81, ЛА Клипърс – Детройт 87:95 (първа загуба за калифорнийци за сезона и така вече няма отбор без поражение).