ЛеБрон Джеймс направи важни пропуски в последните секунди и ЛА Лейкърс остана без победа от началото на сезона, след като падна от Сан Антонио със 142:143 след продължение у дома.

В края на редовното време Краля вдъхнови Езерняците да наваксат пасив от 8 точки и изравни с тройка, пращайки мача в добавени 5 минути.

В тях калифорнийци дръпнаха със 142:136 по-малко от минута преди сирената и се виждаха победители, но тексасци не се отказаха. Брин Форбс веднага върна две точки, а след пропуск на Кузма от тройката Руди Гей отбеляза тройка 15 секунди преди края и разликата падна на точка.

Последва нарушение срещу ЛеБрон, който обаче пропусна и двата наказателни изстрела. Пати Милс вкара от средно разстояние 7 секунди до сирената, за да даде аванс на гостите, а след това Джеймс не успя при последния си опит и калифорнийци влошиха баланса си до 0-3.

„Когато дойдох тук не съм очаквал да блестим още от началото. Зная, че това е процес, разбирам го добре и съм убеден, че нещата ще се оправят“ заяви ЛеБрон, който завърши с 32 точки и 14 асистенции. ЛаМалкъс Олдридж обаче поведе тексасци с 37 точки, а ДеМар ДеРозън добави 32 и 14 паса, за да може Сан Антонио да се подобри до 2-1.

Треньорът Люк Уолтън пък се оплака от съдийството като заяви, че срещу тимът му са подминаване чести нарушения, докато за подобни ситуации оставалите отбори получават изпълнения на наказателни изстрели.

Останалите резултати: Торонто – Шарлът 127:106 (Раптърс тръгнаха с 4-0), Бостън – Орландо 90:93, Милуоки – Ню Йорк 124:113, Минесота – Индиана 101:91, Далас – Чикаго 115:109, Юта – Мемфис 84:92, Портланд – Вашингтон 124:125 (прод, в мача имаше 23 равенства и 29 смени на водачеството).