Тези, които се съмняваха, че Лука Дончич ще успее да блесне в НБА, вече със сигурност са на друго мнение след представянето на словенеца срещу Хюстън.

Тази нощ младокът реализира 11 поредни точки за Далас в последните минути, за да изведе тима до победа над Ракетите със 107:104.

Дончич завърши с 21 точки, след като не беше на ниво в по-голямата част от двубоя. Той обаче излезе на сцената с тройка по-малко от 3 минути преди края, когато намали разликата на 97:102.

Последваха нови 3 точки и флоутър, за да изравни при 102:102. След това наниза тройка със степбек пазен от Клинт Капела и окончателно вдигна феновете в залата на крака.

„Не играех добре до този момент. В края на двубоя обаче се чувствах уверен и нещата се получиха“ коментира новобранецът, който бе похвален и от треньора Рик Карлайл.

„Това бе специално. Той показа, че не се страхува и подобно представяне не се вижда всеки ден“ изтъкна наставникът, чийто тим се подобри до 13-11 и продължава да се справя много собре. Хюстън е едва с 11-14.

Останалите резултати: Индиана – Сакраменто 107:97, Ню Йорк – Бруклин 104:112, Атланта – Денвър 106:98, Кливланд – Вашингтон 116:101, Чикаго – Бостън 77:133 (рекордна победа за Селтикс и рекордна загуба за Булс), Мемфис – ЛА Лейкърс 88:111, Портланд – Минесота 113:105, ЛА Клипърс – Маями 98:121.