Баскетболистите на Милуоки постигнаха важна победа в дербито на върха в Източната конференция на НБА, след като надвиха лидера Торонто като гости със 104:99.

Елените водеха през голяма част от двубоя, но в края домакините успяха да дръпнат с 3 точки. Тогава на сцената излезе Малкълм Брогдън, който наниза тройка, за да изравни 67 секунди до сирената, а веднага след това вкара отново от дистанция за 100:97.

След кош на Фред Ван Влий, Янис Антетокумпо заби мощно, а Кауай Ленърд не успя да изравни с изстрел от дистанция от наказателната линия Ерсал Иляйсова гарантира успеха.

„Именно затова този отбор е толкова специален“ доволен бе Янис, който завърши с 19 точки. Брук Лопес също вкара толкова, а Милуоки стана първият тим, който побеждава Торонто два пъти през сезона.

За Раптърс, които остават начело с показатели 21-7 Серж Ибака вкара 22, а Кауай Левърд 20, но Кайл Лаури остана без точка. Бъкс са втори в конференцията със 17-8.

Останалите резултати: Детройт – Ню Орлийнс 108:116 (четвърта поредна загуба за Пистънс), Сан Антонио – Юта 110:97, Ню Йорк – Шарлът 107:119.