Баскетболистите на Денвър взеха дербито в НБА между лидерите на двете конференции, след като победиха Торонто у дома с 95:86. Така Нъгетс направиха дубъл над съперника, когато надвиха наскоро и в Канада.

Никола Йокич поведе своя тим с 26 точки, а Джамал Мъри вкара 19, 15 от които в последната четвърт, която бе решаваща, тъй като именно в нея дойде обратът.

Денвър изоставаше с 57:70 в последните минути на третата част, но последва серия от 23:2, която промени ситуацията на паркета и изведе домакините до триумф.

Така тимът от щата Колорадо остана на върха на Запад с баланс 20-9, като предишният път, когато Нъгетс са водили на толкова късен етап от кампанията бе през 1984-а година.

Кауай Ленърд реализира 29 точки и взе 14 борби за Торонто, който все още остава №1 в Лигата с 23-9. Треньорът на Раптърс Ник Нърс обаче негодува срещу съдиите от липсата на отсъдени нарушения при пробивите на Кауай.

Останалите резултати: Бруклин – Атланта 144:127, Кливланд – Филаделфия 105:128, Индиана – Ню Йорк 110:99, Ню Орлийнс – Маями 96:102, Далас – Сакраменто 113:120.