Оклахома Сити постигна очаквана победа над Чикаго в НБА със 121:96, но мачът ще се запомни със сериозното меле в третата четвърт между играчи на двата отбора.

Всичко започна след контакт между Ръсел Уестбрук и Крис Дън, след който гардът на Биковете блъсна съперника.

Естествено баскетболисти от двата тима ведната налетяха да защитят своите съотборници, но ситуацията се усложни след конфликт между Джерами Грант и Робин Лопес, при който играчът на Тъндър блъсна съперника си на земята, а след това центърът трудно бе удържан, за да не се саморазправи с противника. Все пак обстановката се успокои, а реферите наказаха провинилите се с технически нарушения.

„Не смятам, че е станало нещо кой знае какво. Това се случва често, така че всичко е нормално“ заяви треньорът на Чикаго Джим Бойлън.

Иначе Гръмотевиците логично спечелиха и подобрика актива си до 19-10, след като Уестбрук завърши с 13 точки, 16 борби и 11 откраднати топки за 111-ия трипъл-дабъл в кариерата си, а Пол Джордж реализира 16 от своите 24 точки в последните 5 минути на втората четвърт, за да помогне на ОКС да се откъсне с 20 на почивката.

Останалите резултати: Детройт – Милуоки 104:107, Ню Йорк – Финикс 110:128, Хюстън – Юта 102:97 (съдиите подминаха явни крачки на Хардън в последната минута), Минесота – Сакраменто 132:105, Сан Антонио – Филаделфия 123:96, ЛА Клипърс – Портланд 127:131 (Блейзърс спряха серията си от 6 поредни загуби навън).