Баскетболистите на Сан Антонио реализираха 46 точки в третата четвърт и така обърнаха Бостън със 120:111, за да спечелят за 11-и път в 13 срещи и да подобрят баланса си до 21-17.

Бесен от играта през първото полувреме треньорът Грег Попович навика здраво отбора на почивката и Шпорите отговориха подобаващо, печелейки  третия период с 46:30, за да заличат изоставането си от 6 точки. Това бе най-резултатната част на тексасци от 25 години.

Ламаркъс Олдридж поведе своите с 32 точки, Дерик Уайт добави 22, а в решаващата трета част отборът реализира 19 от 25 изстрела, след което не допусна гостите да си върнат контрола. Освен това тексасци се отчетоха с 14 тройки от 26 опита в мача.

Опитите за това на Селтикс получиха удар, когато в последната четвърт Кайри Ървинг бе ударен в очите при едно единоборство с Марко Белинели и пропусна няколко минути от двубоя. Засега не е ясно дали ще ке наложи да не играе и в други мачове, като Детелините са с баланс 21-15.

Останалите резултати: Индиана – Атланта 116:108, Шарлът – Орландо 125:100, Оклахома Сити – Далас 122:102  (Уестбрук с трилъп-дабъл от 32-11-11), Ню Орлийнс – Минесота 123:114, Финикс – Голдън Стейт 109:132.