Бостън Селтикс продължава с колебанията и лидерът на тима Кайри Ървинт не е никак доволен от това.

Тази нощ Детелините паднаха и от Орландо със 103:105, за да влошат показателите си до 25-17 и да останат едва 5-и в класирането на Източната конференцията.

„Липсва ни опит. По-добри сме от доста съперници, но трябва да го доказваме непрекъснато. До момента не можем да го правим и допускаме спадове, от които съперниците ни се възползват“ заяви гардът, който бе недоволен, че топката не стигна до него в края, когато Джейсън Тейтъм пропусна от средно разстояние и не успя да изравни.

Наскоро се появиха информации и за конфликт между Маркъс Морис и Джейлън Браун, който почти са се сбили при загубата от Маями, така че атмосферата вътре в тима просто не е на ниво.

Аарън Гордън реализира 28 точки за Меджик, а Терънс Рос добави 25, от които 18 през второто полувреме. Орландо загуби аванс от 9 точки в последните 2 минути, но все пак успя да спре серията си от 4 поредни поражения. Все пак с баланс 18-24 ситуацията за Меджик не е никак розова.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Детройт 104:109 (Блейк Грифин с 44 точки срещу бившия си тим), Маями – Мемфис 112:108, Минесота – Ню Орлийнс 122:112, Финикс – Денвър 102:93 (Нъгетс вече имат само една загуба по-малко от Голдън Стейт в битката за върха на Запад), Юта – Чикаго 110:102, Сакраменто – Шарлът 104:97.