Джеймс Хардън вкара „скромните“ 35 точки, но се отчете и с ключова изява в защита, за да може Хюстън да затвори мача с Торонто и да го спечели със 121:119.

Ракетите водеха с 19 5:35 минути преди края и с 11 минута и 14 секунди до сирената, но съперникът наниза 3 поредни тройки и в края имаше притежанието на топката с възможност да стигне до победата.

Треньорът на Раптърс начерта комбинация, при която след смяна в защита Кауай Ленърд остана срещу Брадата, който не е известен с добрите си изяви в отбрана. Хардън обаче не позволи на Кауай да се чувства комфортно и изстрелът на Ленърд дори не стигна до ринга, така че тексасци триумфираха.

„Когато иска той може да играе добре в защита. Всички казват, че не е добър в това, но истината е, че той просто иска да печели“ заяви съотборникът гарда Пи Джей Тъкър.

Иначе Хардън стигна границата от 30 точки за 22-и пореден двубой, а Хюстън подобри баланса си до 28-20. Кенет Фарийд се отчете със  страхотен мач в подкошието, като завърши с 21 точки и 14 борби. Кауай Ленърд вкара 32 точки за Раптърс, които са с показатели 36-15 и вече имат 3 загуби повече от лидера в Лигата Милуоки.

Останалите резултати: Орландо – Вашингтон 91:95, Бруклин – Ню Йорк 109:99, Кливлан – Маями 94:100, Чикаго – ЛА Клипърс 101:106, Мемфис – Сакраменто 96:99, Далас – Детройт 106:101, Милуоки – Шарлът 108:99, Денвър – Финикс 132:95, Юта – Минесота 106:102.