Баскетболистите на Голдън Стейт не оставиха шансове и на Индиана и след 132:100 постигнаха 11-ата си поредна победа в НБА.

Шампионите са в най-добрата си форма за сезона и напомниха на конкурентите си, какво могат след някои колебания в първите 2 месеца от кампанията.

Уориърс имат 10 поредни победи като гости, като вкараха поне по 110 точки в тези мачове. Това е втората най-дълга подобна поредица в историята, като рекордът е на Лейкърс от 15. Още 3 пъти някой тим е стигал поне до 8 поредни такива срещи, като в края на сезона винаги е печелил и титлата.

Стеф Къри наниза 26 точки при стрелба 10 от 13 и 6 от 8 от тройката като мина границата от 200 точни изстрела от дистанция за кампанията. Той вкара със сирената за край на първото полувреме от около 9 метра и окончателно съсипа Пейсърс, тъй като разликата скочи до 69:48.

„Можем да играем още по-добре. Не сме перфектни, но сме постоянни и концентрирани и опитваме да изчистим някои неща в играта си“ коментира гардът. ДеМаркъс Къзънс реализира рекордните си за сезона 22 точки, а Дреймонд Грийн получи почивка, но липсата му не се усети и Голдън Стейт се подобри до 36-14.

Останалите резултати: Шарлът – Ню Йорк 101:92, Бостън – Бруклин 112:104 (Селтикс направиха 16 чадъра), Мемфис – Денвър 92:95 (Нъгетс наваксаха 25 точки пасив от 3-ата част и 17 в началото на последната), ЛА Клипърс – Атланта 118:123.