Баскетболистите на Филаделфия спряха прокобата срещу Оклахома Сити и записаха първи успех над Тъндър от 2008-а година, след 108:104 като гости.

Сиксърс бяха загубили 19 поредни мача от Гръмотевиците и никога не бяха печелили в тяхната зала, след преместването на организацията от Сиатъл, но сега използваха отсъствието на Пол Джордж заради травма и измъкнаха успеха.

Тобаяс Харис поведе победителите с 32 точки, а Бен Симънс помогна с трипъл-дабъл от 11 точки, 13 борби и 11 асистенции. Филаделфия отново игра без Джоел Ембийд, но постигна ценен успех.

Ръсел Уестбрук също се отчете с трипъл-дабъл за домакините, негов 25-и за сезона, но Гръмотевиците допуснаха изоставане от 16 точки още през първото полувреме. В края разликата падна до 2, но Джей Джей Редик гарантира триумфа от наказателната линия.

Поражението бе трето поред за ОКС, като с баланс 38-23 тимът вече се изравни с преследвача Портланд и битката за третото място се ожесточава. Филаделфия пък е с 40-22 и заема 4-а позиция на Изток.

Останалите резултати: Индиана – Минесота 122:115, Орландо – Голдън Стейт 103:96 (Меджик спечелиха последната четвърт с 33:15 и взеха първи успех над Уориърс от декември 2012-а), Ню Йорк – Кливланд 118:125, Денвър – Юта 104:111 (Нъгетс пропуснаха да излязат начело на Запад).