Александър Везенков отново направи добър мач в Евролигата, но и той не успя да спаси Олимпиакос от поражение.

Българинът се отчете с 10 точки, но гръцкият тим загуби важното гостуване в Милано срещу Олимпия с 57:66.

Везенков записа малко повече от 15 минути игра, като успя в 5 от 6 опита за 2 точки и пропусна единствената си стрелба от тройката. Той добави 1 борба и 2 откраднати топки, за да завърши с коефициент на полезност от 8.

Гръцкият тим обаче, отново направи слаб двубой в нападение, като гостите реализираха едва 2 от 15 стрелби от тройката.

До почивката и домакините също имаха проблеми в атака, като те взеха първата част с 19:10, но втората завърши 13:4 за Олимпиакос. В третата четвърт италианците се откъснаха и затвориха мача, а лидерът им Майк Джеймс се отчете с 27 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Загубата остави червено-белите в Топ 8 с баланс 13-13, но участието в плейофите остава несигурно. Олимпия пък подобри актива си до 14-12.