Янис Антетокумпо вкара рекордните в кариерата си 52 точки и взе 16 борби, но Милуоки падна от Филаделфия със 125:130 у дома в здрав сблъсък.

Джоел Ембийд водеше Сиксърс с 40 точки и 15 овладени топки, като за първи път от 35 години двама играчи от различни отбори завърши поне с 40-15 в мач.

Джими Бътлър помогна за успеха с 27 точки, а Джей Джей Редик вкара 19, като Ембийд и Бътлър имаха съответно 18 и 14 точки в последната част. Янис пък наниза 35 през второто полувреме, но това не бе достатъчно.

„Предишният път те ни биха лошо, така че сега искахме реванш“ заяви Джоел, чийто тим водеше през повечето време и дръпна с 98:86 по-малко от 10 минути преди края на последната четвърт и това се оказа решаващо.

Елените се доближиха до 114:118, но Бен Симънс направи атрактивна забивка минута преди края, а след това Ембийд вкара тройка за 123:116, за да гарантира триумфа, с който Филаделфия се подобри до 45-25 и е трети на Изток. Милуоки пък е на върха в Лигата с 52-18.

Останалите резултати: Маями – Шарлът 93:75, Детройт – Торонто 110:107, Орландо – Атланта 101:91, Сакраменто – Чикаго 129:102, Хюстън – Минесота 117:102, ЛА Клипърс – Бруклин 119:116 (победна тройка на Лу Уилямс със сирената).