Джоел Ембийд не искаше нова загуба от Бостън и гарантира, че Филаделфия най-после ще победи Селтикс.

След отпадането от плейофите миналата година с 1-4 и 3 поредни поражения до момента през кампанията, Сиксърс най-после надвиха Детелините със 118:115, а Ембийд завърши с 37 точки и 22 борби.

„Беше важно най-после да ги победим, тъй като загубихме много мачове от тях. Знаех, че трябва да поведа останалите” коментира Ембийд, който обаче получи подкрепа от Джими Бътлър и Тобаяс Харис, завършили съответно с 22 и 21 точки.

Бостън водеше с 15 точки през първото полувреме, но домакините не спряха да се борят. В началото на третата четвърт Маркъс Смарт блъсна в гръб Ембийд и го прати на земята, недоволен от действие на съперника. До сбиване не се стигна, но играчът на Бостън бе изгонен, а това даде импулс на домакините.

Минута преди края резултатът бе 113:113, но Бен Симънс реализира стрелба и бе фаулиран, за да даде аванс от 3 точки на отбора си. В ответната атака Ембийд спря с чадър пробив на Кайри Ървинг, а Бътлър гарантира триумфа със стрелба от средно разстояние 4,7 секунди преди края.

Така Филаделфия се подобри до 47-25 и остава твърдо на трето място в конференцията. Селтикс пък са 5-и с 43-29 и продължават битката с Индиана за домакинско предимство в плейофите.

Останалите резултати: Кливланд – Милуоки 107:102, Орландо – Ню Орлийнс 119:96, Ню Йорк – Юта 116:137, Чикаго – Вашингтон 126:120 (прод), Сан Антонио – Маями 105:110 (Хийт спряха серията на Шпорите от 9 поредни победи), Оклахома Сити – Торонто 114:123 (прод, 10-а загуба в 14 мача за Тъндър), Портланд – Далас 126:118.