Ръсел Уестбрук спази обещанието си да играе по-добре в мач №3 срещу Портланд и го спази. Гардът се отчете с 33 точки и 11 асистенции, а Тъндър спечелиха със 120:108, за да намалят изоставането си в серията на 1-2 победи.

Пол Джордж добави 22 точки, Джерами Грант помогна с 18, а Денис Шрьодер със 17. Освен това Тъндър вкараха цели 15 тройки, след като в първите два мача общо имаха едва 10. Те ще бъдат домакини и в мач №4.

Гръмотениците заложиха на еуфорията и на провокациите срещу Деймиън Лилард, който все пак наниза 25 от своите 32 точки в третата четвърт. Трейл Блейзърс ликвидираха изоставането си и изравниха при 89:89 в началото на последната четвърт, но след това Уестбрук отново поведе ОКС напред.

В същото време на Изток Торонто си върна контрола срещу Орландо след 98:93 в мач №3. Паскал Сиакам бе невероятен с 30 точки и 11 борби за Раптърс, които водят с 2-1 победи в серията преди второто си гостуване във Флорида.

Бостън пък поведе с 3-0 срещу Индиана след 104:96 като гост. Серия от 10:4 в последните минути даде преднина на Селтикс, а с това и победата. Джейлън Браун реализира 23 точки, Кайри Ървинг добави 19 и 10 асистенции, а Джейсън Тейтъм вкара 18.