Янис Антетокумпо наниза рекордните за кариерата си в плейофите 41 точки и това означаваше само едно – Милуоки печели серия за първи път от 18 години.

Водени от своята суперзвезда Елените отнесоха отново Детройт, този път със 127:104 и продължават напред след 4-0. Те ще играят срещу Бостън в следващия кръг, след като Селтикс бяха също толкова убедителни срещу Индиана.

„Това е хубав момент за Милуоки Бъкс“ бе лаконичен треньорът Майк Бъдънхолзър. Предишният път, когато тимът спечели плейофна серия бе през 2001-а, когато звезда на отбора бе Рей Алън.

Буталата се бореха, като на почивката водеха с 6 точки. След нея обаче, гостите се развихриха и спечелиха второто полувреме със 71:42, като вкараха над 54% от стрелбите си.

В същото време на Запад Юта оцеля срещу Хюстън след 107:91. Ракетите обаче водят с 3-1 и са домакини в мач №5. Донован Мичъл поведе Джазмените, след като вкара 19 от своите 31 точки в последната четвърт, спечелена с 31:12. Джеймс Хардън вкара 30 за тексасци, които допуснаха последния период да започне със серия 1:15 и след това не успяха да се върнат в мача.