Голдън Стейт дръпна с 2-0 на Портланд във финала на Запад в НБА, след като измъкна труден успех със 114:111 в „Оракъл Арина“.

Уориърс показаха шампионски характер, след като губеха със 17 точки във втората четвърт и с 8 малко повече от 4 минути преди края на двубоя, за да стигнат до обрат преди двете си гостувания в залата на Трейл Блейзърс.

Пионерите могат да съжаляват, след  като играха добре, но в третата четвърт допуснаха серия от 0:13 за 2 минути и половина, която ликвидира преднината им, а в последната при 108:100 в тяхна полза Голдън Стейт вкара 10 поредни точки.

Все пак Сет Къри вкара тройка за Портланд за 111:110 минута преди сирената, но Кевон Луни заби след пас на Дреймонд Грийн. Си Джей Маккълъм пропусна при флоутър, а след  това Грийн вкара 12 секунди преди края.

При последната възможност Андре Игуодала отне топката от Деймиън Лилард след отлична защита и запази победата, която обаче дойде доста по-трудно, отколкото в първия мач.

Стеф Къри отново бе страхотен за победителите с 37 точки, 8 борби и 8 асистенции, Клей Томпсън добави 24, а Дреймонд Грийн 16. Играчите от пейката пък се включиха с 33. Деймиън Лилард вкара 23 точки за Портланд, но пак бе добре пазен и стрелбата му бе 6 от 16. Си Джей Маккълъм  реализира 22 при 9 от 23. Гостите нанизаха 18 тройки срещу 9 за Голдън Стейт, но и това не им помогна.