Баскетболистите на Сан Антонио поставиха рекорд с 4 поредни мача с продължение в НБА, като надвиха Финикс със 121:119 в Мексико Сити.

„Ужасно постижение“ заяви лаконично треньорът Грег Попович, след като преди този мач Шпорите победиха Хюстън и Сакраменто, но загубиха от Кливланд след допълнително време.

Досега в историята няколко тима имаха по 3 поредни мача с продължение, а в този мач изглеждаше, че допълнително време няма да има, след като Сан Антонио водеше със 105:98 малко повече от 2 минути преди края на редовното време.

Макар и да играха без лидера си Девин Букър обаче, Слънцата се върнаха в двубоя, като Кели Убре изравне със стрелба от тройката 3,2 секунди до сирената.

В продължението в герой се превърна австралиецът Пати Милс, който реализира победната стрелба от средно разстояние 0,3 секунди преди края и завърши общо в мача с 26 точки.

Останалите резултати: Торонто – Бурклин 110:102, Чикаго – ЛА Клипърс 109:106 (Кауай Ленърд получи почивка), Мемфис – Вашингтон 128:111, Милуоки – Кливланд 125:108 (18-а поредна победа за Бъкс), Хюстън – Детройт 107:115, Денвър – Оклахома Сити 110:102 (Йокич с трипъл-дабъл от 28-14-12).