Лука Дончич се завърна подобаващо и вдъхнови Далас, който отнесе Сакраменто със 130:111 в НБА.

Словенецът пропусна 7 мача заради навехнат глезен, но сега се отчете с 33 точки, 12 борби и 8 асистенции за победата, като още в началото вдигна феновете на крака, отбелязвайки по невъзможен начин.

Кристапс Порзингис добави 27 точки и 13 овладени топки за успеха, който подобри баланса на тексасци до 33-22. Домакините взеха контрола във втората четвърт и през второто полувреме разликата не падна под 11 точки.

„Мисля, че двамата с Кристапс ставаме все по-добри и по-добри и се разбираме все по-добре, което е отлично“ коментира Дончич, който ще бъде  титуляр в отбора на ЛеБрон Джеймс в предстоящия Мач на Звездите.

Играчите на Далас реализираха 56,5% от опитите си от игра, а от тройката усповаемостта им също бе страхотна – 42,5%. Дончич бе 10 от 18, а Порзингис 11 от 16 при изстрелите.

Eто и останалите резултати от  деня: Кливланд – Атланта 127:105, Орландо – Детройт 116:112 (Прод), Индиана – Милуоки 118:111, Ню Йорк – Вашингтон 96:114, Мемфис – Портланд 111:104 (Деймиън Лилард се контузи и е аут за Мача на Звездите), Минесота – Шарлът 108:115, Юта – Маями 116:101, Финикс – Голдън Стейт 112:106.