Байерн Мюнхен набра скорост, побеждавайки Майнц с 2:1 като гост в мач от деветия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Опел Арена".

Тиаго Алкантара прати топката във вратата на домакините след половин час игра, но реферът Озмерс отмени попадението след използване на системата VAR. Преди почивката все пак Леон Горецка изведе шампионите напред в резултата.

Веднага след почивката Боетиус се възползва от грешка в отбраната на баварците и изравни, но не след дълго гол на Тиаго вече беше признат и до края гостите удържаха аванса си.

Байерн събра 19 точки и се качи на второ място в таблицата, докато Майнц е 12-и с девет пункта на сметката си.

Домакините започнаха с дълъг извеждащ пас зад защитата на шампионите, но Мануел Нойер демонстрира един от своите специалитети. Най-добрият вратар в света за периода 2013-2016 година предугади ситуацията, излезе и изчисти топката, изигравайки познатата роля на либеро.

Давид Алаба отправи изключително неточен снаряд от пряк свободен удар, с което предизвика смеха на феновете на домакинския отбор. последваха шутове на Гнабри и Левандовски, но те бяха блокирани. Алаба отправи още един неточен удар, а същото стори и пред пазената от Нойер врата Йозтунали.

Джошуа Кимих беше близо до откриване на резултата, но неговият изключително силен и въртелив удар запрати топката в напречната греда, след което кълбото тупна пред голлинията, удари и страничната греда, но така и не влезе в мрежата. Не след дълго и Левандовски стреля неточно.

Тъкмо беше изминал половин час игра, когато Байерн вкара топката във вратата, но голът беше отменен. Серж Гнабри центрира леко назад към Тиаго Алкантара и той реализира с левачката, но съдията Озмерс отмени гола след намесата на системата за видеоповторение VAR. Според арбитъра гостите са извършили нарушение при паса към Гнабри, макар ситуацията да беше доста спорна.

В 39-ата минута обаче нямаше прошка и интересното е, че голът падна по подобен начин като при удара на Тиаго. Този път Кимих центрира отдясно и Леон Горецка нанесе много красив изстрел от въздуха с десния крак.

Второто полувреме започна по сензационен начин и в 48-ата минута Майнц изравни резултата.  Жан-Пол Боетиус изпревари Кимих и засече топката около границата на малкия пеналт след центриране отдясно на Бел, за да реализира в долния десен ъгъл.

Реакцията на Байерн не закъсня и след малко повече от час игра Тиаго Алкантара отново вкара топката във вратата на съперника и този път попадението беше признато. Роберт Левандовски върна почти от аутлинията и испанецът вкара от движение.

Удари на Левандовски и Ренато бяха блокирани, а в 78-ата минута гредата спаси домакините за общо трети път в мача при топовния изстрел на Хави Мартинес от дистанция. После Зюле излезе на стрелкова позиция, но беше блокиран.

В добавеното време домакините спечелиха корнер и се опитаха да сътворят хаотичен натиск, но той не даде никакъв резултат.

Майнц - Байерн Мюнхен 1:2

0:1 Леон Горецка - 39'
1:1 Жан-Пол Боетиус - 48'
1:2 Тиаго Алкантара - 62'

Майнц: Флориан Мюлер, Бел, Ниакате, Мартин, Брозински, Кунде (Куаисон - 69'), Гбамен, Латца (Максим - 83'), Йозтунали, Боетиус, Матета (Уджа - 69')

Байерн Мюнхен: Нойер, Зюле, Боатенг, Алаба, Кимих, Мартинес, Тиаго, Горецка (Ренато - 55'), Гнабри (Рибери - 57'), Томас Мюлер (Рафиня - 84'), Левандовски