Напрежението в лагера на Борусия Дортмунд е чувствително, след като отборът отпадна от Лига Европа по доста срамен начин вчера.

Вестфалци изиграха навярно най-слабото първо полувреме в новата си история, след като не създадоха нито едно положение, а в защита допускаха груби грешки. В крайна сметка нулевото равенство в Залцбург не беше достатъчно след поражението с 1:2 от Ред Бул в първия мач.

Треньорът Петер Щьогер разкритикува публично Марио Гьотце, когото замени на почивката: "Изобщо не бяхме доволни от представянето му. Искахме да видим бързи пасове, движение на опасни позиции и навлизане в дълбочина, но той не показа нито едно от тези неща".

Интересното е, че героят от финала на Мондиал 2014 отговори спокойно и не влезе в конфликт с наставника: "Благодарен съм на треньора, че посочва дефицитите в играта ми. Ще работя здраво върху тях".

Според медиите в Германия отпадането на Борусия поставя под сериозен въпрос оставането на Щьогер и за следващия сезон.