Борусия Дортмунд победи Монако с 3:0 в двубой от група "А"на Шампионската лига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което гостите дори стояха малко по-добре на игрището, демонстрирайки нетипично самочувствие за слабия старт на сезона си.

"Жълто-черните" все пак откриха резултата малко след почивката, когато Джейдън Санчо изведе Якоб Бруун Ларсен на добра позиция и датчанинът не сбърка. В средата на втората част Пако Алкасер изпорти дузпа и покачи резултата в рамките на малко повече от две минути. В 92-ата минута Марко Ройс сложи точка на спора.

Така Борусия Дортмунд събра 6 точки, колкото има и вторият Атлетико Мадрид. Монако е на дъното без спечелена точка.

Момчетата на Люсиен Фавре очаквано се опитаха да наложат ранен домакински натиск, но той се състоеше основно от центрирания в наказателното поле, които ставаха лесна плячка за отбраната. Малко след изтичането на десетата минута Хенрихс отправи силен удар, минал над вратата на рурци.

Като цяло тимът от Княжеството се чувстваше добре на терена и по никакъв начин не показваше, че е респектиран от лидера в Бундеслигата, макар да се намира в зоната на изпадащите в Лига 1. Последва шут и на Сила, който обаче нямаше нито сила, нито точност, а после Бюрки улови удара на Тилеманс.

В 19-ата минута се стигна до нова акция на гостите, като този път Тилеманс отправи истински снаряд, насочен в горния десен ъгъл. Бюрки обаче обра половината от овациите, правейки невероятно спасяване.

Борусия стигна до първото си реално положение едва трийсетина минути след началния съдийски сигнал, когато Пако Алкасер завърши с левия крак хубава многоходова атака, но топката мина на педя покрай гредата. После хубав удар на Волф беше спасен от Беналио.

Шест минути след почивката домакините откриха резултата чрез влезлия като резерва Якоб Бруун Ларсен. Младият датчанин получи страхотен скрит пас от Джейдън Санчо и не остави шансове на вратаря.

След час игра Монако можеше да получи още едно попадение във вратата си, защото Пако Алкасер се откъсваше сам срещу вратаря, но Джибрил Сидибе направи страхотен шпагат в последния момент, изчиствайки топката по майсторски начин. Малко по-късно техничен удар от движение на Ройс профуча на милиметри от гредата.

В средата на втората част Марко Ройс успя да си изработи дузпа след финтове в наказателното поле, но Пако Алкасер сбърка от бялата точка. Испанецът заложи на мощен шут, при който разтресе напречната греда.

Куриозното е, че испанският снайперист се реваншира още при следващата си възможност, получавайки подаване от Ройс. Пако запази самообладание и реализира с левия крак пред погледа на отбраната.

Последва сравнително спокоен период, в който Дортмунд много умело бранеше преднината си, а гостите нямаха сили и ясни идеи как да стигнат поне до почетен гол. В 92-ата минута Ларсен подаде отляво за останалия напълно непокрит Марко Ройс и той вкара с изстрел от движение.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/iExmqLhQ2EM" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Борусия Дортмунд - Монако 3:0

1:0 Якоб Бруун Ларсен - 51'

2:0 Пако Алкасер - 72'

3:0 Марко Ройс - 92'

Пропусната дузпа: Алкасер (Дортмунд) - 69'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Аканджи, Диало, Загаду, Пишчек, Витсел, Дилейни (Вайгъл - 65'), Санчо (Филип - 84'), Волф (Ларсен - 46'), Ройс, Алкасер

Монако: Беналио (Субашич - 45'), Глик, Жемерсон, Раги, Хенрихс, Ахалу, Тилеманс, Головин (Чадли - 77'), Сила (Грансир - 70'), Сидибе, Фалкао