Нападателят на Борусия Дортмунд Пако Алкасер най-после успя да се разпише през 2019 година, вкарвайки почетния гол при снощната загуба с 1:2 в Аугсбург.

Статистиката показва, че най-добрата резерва в историята на Бундеслигата (в рамките на един сезон) успя да сложи край на дълга голова суша от цели 314 минути.

За купения от Барселона снайперист това беше 13-о попадение в Бундеслигата през кампанията и той се изравни със съотборника си Марко Ройс и Роберт Левандовски от Байерн Мюнхен.

Все пак е за отбелязване, че Алкасер вкара редовен гол и при победата с 3:2 над Байер Леверкузен миналата седмица, но тогава беше маркирана несъществуваща засада.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="bg"><p lang="en" dir="ltr">314 - Paco Alcacer (<a href="https://twitter.com/BlackYellow?ref_src=twsrc%5Etfw">@BlackYellow</a>) has scored his first goal in the <a href="https://twitter.com/hashtag/Bundesliga?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Bundesliga</a> after 314 minutes without a goal. Comeback? <a href="https://twitter.com/hashtag/FCABVB?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FCABVB</a> <a href="https://t.co/KqyMeoSFRW">pic.twitter.com/KqyMeoSFRW</a></p>&mdash; OptaFranz (@OptaFranz) <a href="https://twitter.com/OptaFranz/status/1101592311316860929?ref_src=twsrc%5Etfw">1 март 2019 г.</a></blockquote>