Борусия Дортмунд започна с победата предсезонното си турне в САЩ, след като се наложи с 3:1 над представителя на МЛС Сиатъл Саундърс.

Мариус Волф откри резултата в полза на германския тим десетина минути преди почивката, а малко след подновяването на играта Пако Алкасер покачи на 2:0.

Джоната Кембъл върна един гол за Сиатъл в 54-тата минута, но в 77-мата англичанинът Джейдън Санчо оформи крайния резултат.

Старши треньорът на Борусия Люсиен Фавр заложи на по-експериментален състав в началото на мача, но в средата на второто полувреме в игра се появиха повечето от звездите на отбора, както и новите попълнения - Юлиян Бранд, Торган Азар, Нико Шулц и Матс Хумелс.

Следващият контролен мач на Борусия е на 20 юли срещу шампиона на Европа Ливърпул.