Борусия Дортмунд победи Фейенорд Ротердам с 4:2 в контролна среща, която се игра в испанския курорт Марбея.

Универсалният флангови футболист на вестфалци Рафаел Герейро беше сред най-добрите на терена и не спря да тормози защитата на холандците. Португалецът се отчете с две попадения.

През първото полувреме на терена беше капитанът на Борусия Марко Ройс, който излекува мускулната си контузия. Почивка получи новото попълнение Ерлинг Халанд, чийто дебют ще бъде днес в проверката срещу Майнц.

Съставът на Борусия Дортмунд: Бюрки, Хумелс, Балерди, Пишчек, Хакими, Витсел, Дахуд, Герейро, Санчо (Боямба - 78'), Ройс (Фюрих - 46'), Рейна (Ферай - 70')

Голове: 1:0 Герейро - 1'  1:1 Йоргенсен - 22',  2:1 Рейна - 44',  3:1 Герейро - 56'  4:1 Фюрих - 66',  4:2 Нарзинг - 92'