Българският нападател Андрей Гълъбинов се отличи с асистенция при победата на Дженоа с 2:1 над Лацио в Рим в среща от 23-ия кръг на италианското футболно първенство.

Гълъбинов, който игра цял мач, отклони с пета подаване от дясно в пеналта към Горан Пандев и македонецът откри резултата срещу бившия си клуб с удар по тревата от 12-13 метра в 55-ата минута.

Четири минути по-късно домакините изравниха. Мартин Касерес центрира ниско от дясно в наказателното поле и Марко Пароло засече в мрежата от десетина метра.

Малко по-късно попадение на Диего Лаксалт беше отменено с помощта на системата за видео повторения заради игра с ръка на уругваеца, но той все пак донесе победата на Дженоа във втората минута на добавеното време, когато засече с глава центриране от дясно на Оскар Хилемарк.

Лацио допусна втора поредна загуба, но остана трети с 46 точки, на 14 точки зад лидера Наполи. Гостите от Дженоа се изкачиха на 13-ата позиция с 24 точки.