Ивелин Попов реализира първия си гол в официален мач за новия си отбор Рубин, но това не се оказа достатъчно за тима от Казан за победата и той завърши наравно 1:1 като гост на Анжи Махачкала в мач от 21-вия кръг на руското футболно първенство.

Попов откри резултата в мача в 36-ата минута с атрактивно изпълнение. Капитанът на националния отбор получи пас по въздуха от иранския национал Сердар Азмун и завъртайки се на 360 градуса, реализира с десния крак.

Рубин запази аванса си в резултата до първата минута на добавеното време, когато Хуан Лескано изравни с удар от границата на наказателното поле.

Със спечелената точка Рубин запази 11-ото си място в класирането с 24 точки, докато Анжи е на 14-о място с 20 точки.