Българският национал Кирил Десподов изигра силен мач за Щурм Грац и помогна за домакинския успех с 4:1 над последния в класирането Адмира в срещата от деветия кръг на австрийското футболно първенство.

В 54-ата минута Десподов асистира на резервата Филип Хушпек, който засече отблизо за 3:1. Пет минути по-рано българинът беше в основата и на втория гол на тима си, след като подаде на Отар Китейшвили в наказателното поле, грузинецът продължи към Беким Балай и той вкара за 2:0.

Китейшвили откри резултата в 18-ата минута след самостоятелна акция, а Торстен Рьохер реализира за 4:1 в 72-ата минута след пас на Хушпек.

Малко след четвъртия гол Десподов беше заменен от Кристоф Лайтгеб и получи аплодисменти от трибуните за доброто си представяне.

С успеха Щурм събра 16 точки и се изравни с четвъртия в класирането Рапид Виена, който по-късно днес приема Хартберг.

Лидер е Залцбург с 25 точки, а Адмира остана на дъното само с 2 точки и без победа от началото на кампанията.