Рома спечели с 2:1 като гост срещу ЦСКА Москва в двубой от група "G" на Шампионската лига.

"Вълците" поведоха в резултата още в четвъртата минути след гол с глава на Костас Манолас след асистенция на Лоренцо Пелегрини.
До края на първата част гостуващият отбор имаше предимство, но не успя да увеличи аванса си.

В 51-ата минута шут на Арнор Сигурдсон изненадващо изравни резултата, но само пет минути след това Хордур Магнусон получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Джъстин Клуйверт.

Римляните стигнаха до втория си гол в 59-ата минута. Негов автор стана Лоренцо Пелегрини след подаване на Един Джеко, при което останаха сериозни съмнения за засада.

До края на двубоя Рома на няколко пъти пропусна да реши всичко с реализирането на трето попадение във вратата, пазена от Игор Акинфеев.

Тази победа прекъсна серията от пет последователни поражения при гостувания за "вълците" в Лигата. Те имат актив от 9 точки на първо място в групата. ЦСКА Москва има 4 точки на трета позиция.

По-късно днес европейският клубен шампион Реал Мадрид гостува на Виктория Пилзен.