Челси постигна победа с 2:1 в лондонското дерби срещу Тотнъм, което се игра на "Стамфорд Бридж".

"Сините" от английската столица определено бяха по-добрият отбор и като цяло напълно заслужено стигнаха до крайния успех в срещата.

След този мач тимът на Франк Лампард заема четвъртото място в класирането с актив от 44 спечелени точки, докато Спърс е на петата позиция с четири пункта по-малко.

Определено "сините" бяха отборът, който започна по-добре този мач, но въпреки това "шпорите" първи създадоха голово положение и се наложи Кабайеро да избива удар на Моура.

В 15-ата минута Жоржиньо подаде добър извеждащ пас към Жиру и първият удар на ветерана бе избит, а след добавката на Баркли кълбото срещна гредата.

Топката обаче отново стигна до френския национал, който не сгреши и даде аванс на тима си.

Точно десет минути по-късно хубав удар на Алонсо профуча много близо над напречната греда.

Последваха няколко добри минути на Тотнъм и се наложи стражът на домакините да спасява удар с глава на Санчес, а до почивката нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна шеметно за домакините и те вкараха бързо и втори гол чрез Алонсо в 48-ата минута.

Той бе намерен от Баркли и с удар малко преди границата на наказателното поле по земя прати топката в далечния ъгъл.

Домакините можеха да увеличат преднината си, но в 80-ата минута Ейбрахам изпусна страхотен шанс, а в 82-ата Алонсо нацели гредата.

В 89-ата минута след удар на Ламела топката се отклони в крака на Рюдигер и промени траекторията си, за да намери близкия ъгъл на домакинската врата, а с този почетен гол всичко в мача приключи.

Челси - Тотнъм 2:1