Отборът на Черно море записа победа с 4:0 при представянето на тима за новия сезон. Пред около 1000 привърженици на стадион “Тича” “моряците” можеха да завършат срещата с по-убедителен успех, но пропуски пред вратата на гостите им попречиха това да се случи.

В срещата взеха участие 24 футболисти, като пълни 90 минути записа само вратарят Иван Дюлгеров. Сред стартовите 11 бяха още Виктор Попов и Цветомир Панов на двата бека, а в центъра на отбраната започна двойката Мирослав Енчев и Димитриос Хантакиас. В средата на терена си партнираха Патрик Андраде и Йонуц Няго, а по двата фланга атакуваха Аристот Ндонгала и Мартин Минчев, изтеглен напред бе Исмаил Иса, а зад него – Родриго.

Черно море започна да пресира съперника от първата минута, но пропусна няколко добри ситуации в първите минути на мача. В 23-ата Исмаил Иса откри резултата след прецизен пас на Родриго. Само две по-късно Йонуц Няго центрира от корнер, а Димитриос Хантакиас с глава покачи на 2:0. В 45-ата Родриго отправи опасен удар от дистанция, но стражът на гостите успя да избие.

През втората част Черно море отново пресира съперника и в 55-ата минута можеше да направи резултата класически. Аристот Ндонгала получи топката отдясно, напредна и центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса се извиси над всички, но прати топката на сантиметри над напречната греда. Само минута по-късно Иса проби отдясно и пусна в наказателното поле към Мартин Минчев, който с прецизен удар покачи на 3:0.

63-ата Аристот Ндонгала центрира отдясно, Дани Кики отправи много силен изстрел с глава, но вратарят успя да избие в корнер, от който не последва нищо опасно. В 85-ата Жоржиньо бе изведен сам срещу Благой Макенджиев и успя да реализира за 4:0.

В 65-ата минута Мартин Дичев, Мартин Костадинов, Жордао Кардозо, Лъзезар Йорданов, Илиан Илиев, Велислав Василев, Емил Янчев и Жоржиньо замениха Виктор Попов, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Аристот Ндонгала, Йонуц Няго, Мартин Минчев, Димитриос Хантакиас и Исмаил Иса. В 75-ата Жоржиньо отправи опасен удар, но топката излезе покрай гредата. Малко след това Илиан Илиев – младши стреля от движение, но прати топката в ръцете на вратаря.