Двамата действащи треньори с най-много мачове в елита се изправят един срещу друг днес, пише "Тема спорт". №1 е Димитър Димитров (Берое), който е с 441 срещи в кариерата. Илиан Илиев пък има 305 двубоя.

Специалистите обаче досега са имали само 7 сблъсъка помежду си в първенството. А балансът им е напълно изравнен – имат по 3 победи и едно равенство при 9:8 голова разлика в полза на Херо.

Последните им дуели бяха през сезон 2017/18 г. Тогава Илиев шокира Димитров със скромния Верея, който повали Лудогорец с 2:1 в Стара Загора на 30 ноември 2017 г.

Домакините поведоха чрез гол на Исмаил Иса, после Моци изравни, но Салим Керкар донесе успеха на Верея в 83-ата минута. През пролетта обаче Херо победи Илиев, който се бе преместил в Черно море – 3:1 в Разград.

Илиан има 2 успеха срещу Димитров начело на Левски – с 1:0 и 2:0 през 2012/13 г. срещу Черноморец Бургас. И трите гола вкарва Базил де Карвальо. Първият сблъсък на специалистите е на 5 април 2008 г.

Тогава Херо, пак начело на Черноморец, побеждава Берое на Илиев с 2:0 в Бургас. На 27 август 2011 г. акулите отново печелят, и то с 2:1 в Стара Загора.

Асис открива за гостите, Владислав Златинов изравнява от дузпа в 90-ата минута, но дълбоко в продължението вече покойният Траян Дянков носи успеха на Черноморец. На 17 март 2012 г. в Бургас пък двата тима правят 2:2.