ЦСКА завърши наравно 1:1 с Берое в двубой от петия плейофен кръг на първата шестица в Първа лига, игран на стадион "Берое".

Двата отбора си спретнаха здрав мач в Стара Загора, изпълнен с немалко интересни ситуации пред двете врати. Точен за "червените" бе Станислав Манолев, а Педро Еуженио се разписа за старозагорци от дузпа. При домакините пък минути преди срещата Мартин Камбуров получи контузия в бедрото и се наложи Борислав Цонев да вземе неговото място в стартовия състав.

След това равенство ЦСКА вече е на 10 точки от Лудогорец, който днес победи Ботев Пловдвив с 4:2. По този начин шансовете на "червените" за титлата в първенството вече са почти изпарени.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=e9da0d9183" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна равностойно и за двата отбора, които още с първия съдийски сигнал започнаха да търсят първото попадение. В 10-ата минута Фернандо Каранга нахлу опасно и падна в наказателното поле на Берое след съприкосновение с Камен Хаджиев, който връхлетя на шпагат, за да избие топката. Главният съдия обаче остави играта да продължи.

Само минута по-късно домакините също имаха претенции за дузпа, след като Божидар Чорбаджийски изблъска Мартин Райнов пред голлинията.

В 14-ата минута Александър Георгиев центрира топката в наказателното поле. Станислав Манолев засече подаването със страхотно воле. Кълбото обаче профуча покрай лявата греда на Георги Аргилашки.

В 19-ата минута Педро Еуженио навлезе на скорост в наказателното поле и успя да отправи удар към вратата. Топката обаче мина покрай страничната греда.

В 23-ата минута Роланд Алберг пусна добър пас към Фернандо Каранга. Бразилецът изпусна за момент топката и след това отправи удар, който обаче се оказа прекалено слаб и бе избит от Марко Адамович малко пред голлинията.

В 34-ата минута Педро Еуженио се възползва от грешка на Александър Георгиев. Нападателят обаче реши сам да завърши положението и ударът му излезе в аут.

В края на полувремето отново Еуженио притесни отбраната на гостите. Нападателят намери Борислав Цонев, който обаче не овладя добре топката и не успя да нанесе удар от близко разстояние.

През втората част двата отбора продължиха да се надиграват. В 54-ата минута Станислав Манолев се оказа непокрит след разбъркване в наказателното поле и с премерен изстрел откри резултата.

В 62-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Александър Барт повали в наказателното поле Борислав Цонев. Педро Еуженио се нагърби с отговорността и хладнокръвно прати топката във вратата - 1:1.

В следващите минути надиграването продължи. Постепенно темпото в мача започна да намалява, а двамата треньори започнаха да използват правото си на смени. В едната от тях звездата на ЦСКА Фернандо Каранга демонстрира недоволство от очевидното решение на Стамен Белчев да му съхрани силите за предстоящия мач с Левски.

Берое - ЦСКА 1:1

Голмайстори: Станислав Манолев (54), Педро Еуженио (63д.)

Берое: Аргилашки, Желев, Райнов, Охене, Цонев, Бандаловски, Адамович (Негрут 69'), Бригидо, Леони, Хаджиев, Еуженио (Ахмед 90+1')
Треньор: Александър Томаш

ЦСКА:  Черниаускас, Чорбаджийски, Бланко, Алберг, Манолев (Джеси 78'), Лое, Георгиев, Дюлгеров, Барт (Бодуров 68'), Антов, Каранга (Рафаел 71')
Треньор: Стамен Белчев