С два гола на Енрике Рафаел ЦСКА победи Етър с 2:0 в първата контрола от лятната подготовка. Двубоят се игра на клубната база на "червените" в Панчарево и бе неофициален дебют за новия треньор на ЦСКА Нестор Ел Маестро.

Само едно от новите попълнения на "червените" започна като титуляр - Стивън Перейра бе сред стартовите 11, докато вратарят Данте Стипица бе на пейката, а Жеан Пикел получи почивка и бе извън състава.

ЦСКА игра без голмайстора на тима от миналия сезон Фернандо Каранга, Станислав Манолев и Стойчо Атанасов, които се възстановяват от контузии.

През първото полувреме двата отбора не създадоха почти нищо интересно. Тиаго Родригес стреля технично в 22-а минута, но вратарят на Етър Христо Иванов изби в корнер.

Етър можеше да вкара в 40-а минута, но но след удар на Иван Стоянов топката се отби в негов съотборник и не влезе в мрежата.

ЦСКА вдигна оборотите след почивката и поведе в 62-а минута. Влезлият като резерва Рафаел Енрике засече топката след центриране на Рубен Пинто.

Малко след това Тонислав Йорданов уцели напречната греда с удар от границата на наказателното поле. В 80-а минута Енрика вкара втори гол за ЦСКА след индивидуална акция.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 23. Александър Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 20. Тиаго Родригес, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов

Стартов състав на Етър: 1. Христо Иванов (в), 89. Артьом Артюнин, 21. Венцислав Василев, 70. Кольо Станев, 8. Румен Руменов, 30. Димо Атанасов, 20. Яни Пехливанов, 7. Иван Вълчанов, 10. Велко Батрович, 73. Иван Стоянов, 23. Стефан Неделчев