В ЦСКА останаха гневни след драматичната победа с 2:1 над Славия на "Българска армия".

В началото на второто полувреме Жоржиньо напусна терена с контузия след остро влизане на Славчо Шоколаров. "Червените" обявиха, че травмата на новото попълнение може да се окаже тежка и обвиняват "белите" за груби действия. Не е подминат и съдията Волен Чинков.

Съобщението на ЦСКА без редакторска намеса:

"Контузията на Жоржиньо може да се окаже много сериозна. Веднага след срещата му бяха направени обстойни прегледи, които показаха съмнения за скъсани връзки на десния глезен.

Той беше заменен принудително още в 52-та минута на срещата след брутално влизане в неговите крака. Главният съдия отсъди само нарушение, без да покаже картон за очевидно грубите действия срещу футболиста на ЦСКА. Нападателят със сигурност отпада за следващите двубои на отбора.

В четвъртък (16 август) червените гостуват в Дания на Копенхаген в среща реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. В следващия кръг от Първа лига ЦСКА гостува в Разград. Мачът ще се проведе на 19 август (неделя) от 21:00 часа".