ЦСКА поуспокои своите фенове, след като победи с 3:0 Септември при символичното си гостуване на националния стадион "Васил Левски".

Срещата между двата отбора бе от 11-ия кръг на Първа лига, а "червените" играха добър футбол.

Този мач бе първи и за дуото Христо Арангелов - Мариян Христов начело на домакините, но това не помогна и отборът записа поредно поражение.

Първото попадение в срещата бе дело на Мауридес, който вкара от дузпа в 37-ата минута. В 64-ата минута Тиаго вкара втори гол за гостите. Резервата Манолев оформи класическия резултат в 91-ата минута с прекрасен гол от фаул.

Като цяло съдията ощети до известна степен домакините, тъй като не отсъди дузпа за тях.

С този успех ЦСКА има 25 точки и временно се изравни с Левски в класирането, като двата тима делят първото място, но "сините" и Лудогорец са с мач по-малко.

Срещата започна доста активно и още в 10-ата минута Джеси принуди Георгиев да отразява негов силен удар. Малко след това Жоржиньо прати топката в аут, след като успя да отправи удар от няколко метра при едно разбъркване.

В следващите минути темпото не бе никак лошо, а ЦСКА демонстрира сериозно желание да стигне до попадение.

В 36-ата минута Иван Стоянов фаулира Мауридес и реферът посочи бялата точка, като бразилецът застана зад топката и успя да открие резултата.

Минути след това Черниаускас се намеси добре след удар на Гади и спаси вратата си, а до почивката нямаше повече попадения.

Малко след подновяването на играта Тиаго отправи удар от фаул, но Георгиев улови топката.

Все пак в 64-ата минута Тиаго се разписа, след като получи перфектен пас от Соу и прати топката във вратата на противника.

Броени минути след това удар на Соу премина покрай противниковата врата. Като цяло темпото на игра поспадна, но все пак Манолев вкара прекрасен гол от фаул в 91-ата минута и оформи класическия успех.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 0:3
0:1 Мауридес 37 дузпа