ЦСКА победи с 1:0 Поморие в контролна среща, в която старши треньорът на "червените" Люпко Петрович използва огромна част от резервните си футболисти.

Сърбинът обаче пусна в игра и бившия капитан Рубен Пинто, който бе извън групата в последния близо месец. За ЦСКА като титуляри в Стралджа днес играха също така Густаво Брусато, Асен Дончев, Брадли Мазику и Вив Соломон-Отабор.

Двата отбора си размениха по няколко положения през първото полувреме, в което така и не се стигна до гол. ЦСКА обаче вкара единствения в 67-та минута, когато Али Соу получи топката на близка греда след центриране от лявото крило и вкара с глава за крайното 1:0.

Секунди преди гола на Соу и Поморие пропусна чисто положение, а "червените" в крайна сметка запазиха суха мрежа през всичките 90 минути и спечелиха контролата.

Състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 27. Асен Дончев, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 14. Вив Соломон-Отабор, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони Уот

Резерви: 12. Илия Шаламанов, 25. Раул Албентоса, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 4. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 2. Кристиян Атанасов, 22. Али Соу