Арда Кърджали и ЦСКА не се победиха в един от най-интересните мачове от 19-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Двата отбора не успяха да си вкарат голове и както преди няколко дни, за Купата на България, когато "червените" се наложиха с 1:0, преобладаваше борбата по терена.

Най-добрата възможност се откри пред Вив Соломон-Отабор, който в средата на първото полувреме отправи мощен удар, но гредата спаси "сините".

С равенството ЦСКА не успя да съкрати изоставането от лидера Лудогорец, който вчера направи 1:1 с Черно море в Разград. "Червените" вече имат 36 точки, а "орлите" са с 47 т. Арда заема 7-ма позиция с 27.

Вижте пълното класиране в efbet Лига

В следващия кръг ЦСКА приема Дунав Русе на 14 декември, докато възпитаниците на Стамен  Белчев гостуват на Черно море в същия ден.

Милош Крушчич направи доста промени, сравнение с мача за Купата. Мястото на наказания Али Соу на върха на атаката зае Тони Уот, а Греъм Кери игра зад нападателите. Иван Турицов се завърна след отсъствие заради контузия, Пламен Гълъбов и капитанът Петър Занев бяха двойката централни защитници.

Стамен Белчев също потърси освежаване на състава. Радослав Василев смени Спас Делев, докато Пламен Крумов замени санкционирания Илиас Хасани в сърцето на отбраната.

Софиянци имаха териториално превъзходство през по-голямата част от мача, но не създадоха много положения пред вратата на съперника.

Най-близо до гола за ЦСКА беше Вив Соломон-Отабор в 33-ата минута, когато той получи пас от Греъм Кери в ляво в пеналта, освободи си пространство и шутира от 15 метра към близкия ъгъл, но топката се отби в страничната греда.

В 73-ата минута резервата Томи Юрич проби от дясно и пусна по тревата към непокрития на границата на наказателното поле Тони Уот, който обаче стреля доста над целта.

Арда не успя да затрудни защитата на противника, а най-опасната ситуация за тима дойде в 88-ата минута, когато Спас Делев стреля от фаул, но Густаво Бусато спаси.

Арда - ЦСКА 0:0

Арда: Караджов, Лозев, Гаич, Крумов, Леони, Мартинов, Аморим (54-Делев), Ховсепян, Александър Георгиев (63-Лукас Мартинс), Коконов, Василев (84-Петър Христов)
Треньор: Стамен Белчев

ЦСКА: Бусато, Турицов, Гълъбов, Занев, Мазику, Пинто, Малинов, Жеферсон (71-Юрич), Соломон-Отабор, Кери (54-Евандро), Уот (83-Давидов)
Треньор: Милош Крушчич

Стадион: "Локомотив" в Пловдив
Съдия: Петър Костадинов
Жълти картони: Иван Коконов, Деян Лозев, Пламен Крумов, Петър Христов (Арда); Брадли Мазику, Жеферсон, Рубен Пинто (ЦСКА)