ЦСКА продължава с издънките си по време на контролните си срещи в Испания, след като падна с 0:1 от Шонан Белмаре.

Японците надиграха изцяло "армейците" през второто полувреме, успяха да вкарат веднъж и в крайна сметка се поздравиха с победата. ЦСКА игра добре до почивката, но направи доста пропуски, което се оказа решаващо. Както е известно, преди дни ЦСКА се изложи и срещу Нюрнберг, когато загуби със срамното 0:5.

Единственото попадение в днешната контрола заби Кейсуке Сата (71-ата минута). Той се възползва от безумна грешка на Жеферсон и с глава опъна мрежата на Бусато.

В края на срещата пък Греъм Кери можеше да изравни, но в 88-ата минута прати топката в гредата.

Треньорът на Милош Крушчич бе дал почивка на Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и Рубен Пинто, които имат различни контузии.

Така ЦСКА записа нова загуба по време на зимната си подготовка, като до този момент "армейците" имат само един успех в контролите си за 2020 година - победата 4:0 срещу новака в елита на Казахстан - Каспий. Това се случи на лагера в Турция.

ЦСКА - Шонан 0:1

Голмайстор: 0:1 Кейсуке Сака 71

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 23. Едвин Джеси, 7. Денис Давидов, 14. Вив Соломон-Отабор, 22. Али Соу

(резерви): 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, Пламен Гълъбов, Томи Юрич, Ахмед Ахмедов

Шонан: 1. Даики Томии, 3. Казуаки Маватари, 4. Кейсуке Сака, 6. Такуя Окамото, 13. Наоки Ишихара, 14. Хирото Накагава, 22. Казуки Оива, 23. Акими Барада, 29. Хидетоши Миюки, 32. Хирозаки Ишихара, 40. Тарик Елионуси

(резерви): 21. Масааки Гото, 2. Даики Канеко, 5. Шота Кобаяши, 7. Цукаса Умесаки, 9. Хироши Ибисуки, 11. Хането Сакума, 15. Тайсей Еишии, 16. Митсуки Саито, 19. Коки Таичи, 20. Юто Ивасаки, 38. Косей Тани