ЦСКА и Чонбук Хюндай Моторс завършиха 0:0 в третата контрола на "армейците" от лагера на отбора в Испания.

Както е известно, до този момент тимът на треньора Милош Крушчич записа загуби в проверките си в Марбея - 0:5 от втородивизионния Нюрнберг и 0:1 от японския Шонан Белмаре.

Като цяло Чонбук владееше инициативата и привидно имаше превес, но пък ЦСКА създаде повече чисти голови положения и може да съжалява, че в крайна сметка не взе победата.

През първото полувреме армейците бяха по-добрият отбор на терена като Евандро пропусна най-чистото положение за гол още в 3-та минута, когато се озова сам срещу вратаря, след подаване на Давидов, но ударът му премина над вратата.

В 34-та минута Toми Юрич отправи силен шут извън наказателното поле, но топката премина над горната греда. В края на полувремето ЦСКА създаде още две опасни положения пред вратата на Чонбук.

В 44-та минута Едвин Джеси стреля опасно встрани от вратата, а броени секунди след това Денис Давидов направи хубав пробив между двама защитници и бе фаулиран на дъгата на наказателното поле. Последва пряк свободен удар, изпълнен неточно от Юрич.

През второто полувреме ЦСКА също показа много добра игра, както в защита, така и в предни позиции.

В 60-та минута Жеферсон изпълни пряк свободен удар с левия крак, но топката попадна право в ръцете на вратаря. Малко след това Евандро отправи силен изстрел извън наказателното поле, но отново стражът на Чонбук се намеси адекватно и изби в корнер.

През цялата среща ЦСКА демонстрира много солидно представяне в защита, като напълно обезличи един от най-силните азиатски отбори, в който личат имената на половин дузина национали на Южна Корея.

Следващата контрола на армейците е на 31 януари (петък) срещу чешкия Виктория Пилзен.

ЦСКА - ЧОНБУК 0:0

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 23. Едвин Джеси, 7. Денис Давидов, 10. Евандро, 21. Томи Юрич

ЧОНБУК: 1. Лий, 26. Хонг, 92. Ким, 2. Йонг, 22. Жин Су, 28. Сон, 8. Юнг, 65. Б. Ким, 14. С. Лий, 20. Донгоог, 9. Велдвайк